Pohled na dřevo dětskýma očima

MŠMT- Podpora EVVO ve školách v roce 2007

Všeobecným cílem projektu je pozitivní ovlivňování dětí již od nejútlejšího věku k harmonii s přírodou, rozvinutí jejich schopností uvažovat v souvislostech, podněcovat jejich aktivitu, tvořivost a integrovat přístupy k poznávání přírody do více vyučovacích předmětů.

Specifickým cílem projektu je přiblížit dětem dřevo jako krásný, příjemný a ekologický materiál prostřednictvím realizace vlastního školního projektu. Škola chápe potřebu vést žáky k takovému životnímu stylu a hodnotové orientaci, které jsou nezbytné k udržitelnosti rozvoje lidské společnosti.

Projekt „Pohled na dřevo očima dětí“ řeší enviromentální vzdělávací a výchovné aktivity zaměřené na děti navštěvující předškolní zařízení (MŠ) a žáky 1. stupně ZŠ. Jedná se o zpracování zkáceného kmene stromu vrby, který má škola k dispozici. Projekt žákům umožní vytvoření vlastní učební pomůcky a reálné propojení vzdělávací oblasti s praktickou zkušeností při její postupné tvorbě. Další aktivitou projektu je výsadba mladého stromku za strom zkácený. V neposlední řadě pořídí škola učební pomůcku Krabice plná vody, která navazuje na stávající učební osnovy. Žáci tak dostanou možnost utvořit si integrovaný pohled na danou problematiku a uplatnit širší spektrum dovedností.

Datum vložení: 31. 10. 2007 8:57
Datum poslední aktualizace: 28. 10. 2019 8:59

Svátek má Soňa

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
sobota 30. 3. zataženo 18/7 °C