Pohled na dřevo dětskýma očima

MŠMT- Podpora EVVO ve školách v roce 2007

Všeobecným cílem projektu je pozitivní ovlivňování dětí již od nejútlejšího věku k harmonii s přírodou, rozvinutí jejich schopností uvažovat v souvislostech, podněcovat jejich aktivitu, tvořivost a integrovat přístupy k poznávání přírody do více vyučovacích předmětů.

Specifickým cílem projektu je přiblížit dětem dřevo jako krásný, příjemný a ekologický materiál prostřednictvím realizace vlastního školního projektu. Škola chápe potřebu vést žáky k takovému životnímu stylu a hodnotové orientaci, které jsou nezbytné k udržitelnosti rozvoje lidské společnosti.

Projekt „Pohled na dřevo očima dětí“ řeší enviromentální vzdělávací a výchovné aktivity zaměřené na děti navštěvující předškolní zařízení (MŠ) a žáky 1. stupně ZŠ. Jedná se o zpracování zkáceného kmene stromu vrby, který má škola k dispozici. Projekt žákům umožní vytvoření vlastní učební pomůcky a reálné propojení vzdělávací oblasti s praktickou zkušeností při její postupné tvorbě. Další aktivitou projektu je výsadba mladého stromku za strom zkácený. V neposlední řadě pořídí škola učební pomůcku Krabice plná vody, která navazuje na stávající učební osnovy. Žáci tak dostanou možnost utvořit si integrovaný pohled na danou problematiku a uplatnit širší spektrum dovedností.

Datum vložení: 31. 10. 2007 8:57
Datum poslední aktualizace: 28. 10. 2019 8:59
Autor: správce správce

Svátek má Ferdinand

Šablony II

Šablony III

ŠABLONY III

Šablony IV

Doučování

Bujný květ - plný úl.

Chladný květen, červen vlažný - je pro sýpky, sudy blažný.

dnes, čtvrtek 30. 5. 2024
pátek 31. 5. déšť 14/11 °C
sobota 1. 6. slabý déšť 19/10 °C
neděle 2. 6. déšť 19/11 °C

5. ročník - Danek

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.