Celoroční projekt Děti světa - školní výlet Polsko

U nás, na základní škole Vikýřovice, probíhal celoroční projekt „Děti světa“. Seznámili jsme se s kulturou a školstvím v různých státech a kontinentech. Volba školního výletu pak nebyla těžká. Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme vyrazili směr Polsko. Jeli jsme autobusem a cesta netrvala dlouho. Po necelých dvou hodinách jsme přijeli na místo. Nacházeli jsme se ve městě Klodzko a chystali se navštívit Minieuroland. Toto místo je park, ve kterém se nachází spousta miniatur známých staveb z celého světa. Prohlédli jsme si Big Ben, Eiffelovu věž a nechyběl ani náš pražský Staroměstský orloj. Významných staveb je zde kolem čtyřiceti. V parku jsme si také mohli odpočinout. K dispozici je zde několik relaxačních zón a občerstvení. Celý park je osázen květinami, které dotváří jeho krásné uspořádání. Žáci byli nadšení a mnozí z nich u sebe objevili talent pro fotografování. Samozřejmě jsme nezapomněli na nákup suvenýrů a dárečků pro nejbližší. Pak už nás čekala jen cesta domů. Výlet se nám vydařil, neboť sluníčko nás provázelo od samého rána a všichni jsme se ve zdraví a plni dojmů vrátili domů.

Datum vložení: 12. 12. 2021 19:19
Datum poslední aktualizace: 12. 12. 2021 19:26

Svátek má Oto

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

oblačno 10 °C 0 °C
sobota 27. 4. déšť 8/4 °C