Zahájení projektu - Vývoj člověka na zemi.

Při úvodní společné prezentaci jsme se seznámili s vývojem života na naší planetě. Dozvěděli jsme se, že první primáti se na Zemi objevili asi před 75 miliony lety v Africe. Seznámili jsme se s vývojem lidoopů a lidí. Věnovali jsem se jednotlivým vývojovým etapám člověka, od člověka zručného až po člověka dnešního typu. Podrobněji jsme porovnali kostry a všímali jsme si jejich rozdílů.  Povídali jsme si o jejich způsobu pohybů, o jejich obživě, jaké používali nástroje a jaké bylo jejich společné soužití. Po společné prezentaci jsme se rozešli do svých tříd, kde se každý ročník věnoval práci na výstupu z dnešního projektu věnovanému EVOLUCI ČLOVĚKA. Děti si vyzkoušely jeskynní malby z období paleolitu. Někteří se stali na chvíli lovci mamutů, jiní zase byli objeviteli kosterních nálezů. Povedené byly také návrhy oděvů v pravěku a nechyběly ani vyrobené postavy člověka dnešního typu. Podle reakcí a výsledků výstupů dětí byl projekt velmi poučný a zajímavý.

Datum vložení: 12. 12. 2021 16:52
Datum poslední aktualizace: 12. 12. 2021 16:59

Svátek má Alexej

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Svatý Kříž, ovčí střiž.

dnes, pátek 3. 5. 2024