Vyhodnocení celoročního projekt Děti světa

V letošním roce naše škola pracovala na projektu „Děti světa“. Chtěli jsme žákům přiblížit, jak žijí děti po celém světě. Žáci naší školy se seznámili s kontinenty a jejich významnými zeměmi. Dále jsme si vyprávěli o ku ltuře, zajímavostech, gastronomii a o rozdílech ve školních vzdělávacích systémech u nás i v zahraničí. Žáci si uvědomili, že ne každé dítě ve světě, žije jednoduchý a šťastný život. V průběhu roku jsme besedovali s lidmi, kteří žili a pobývali v Německu, Rakousku, Turecku a také v Kambodži.
Dne 6. 6. 2019 jsme ukončili náš projekt vystoupením dramatického kroužku, pod vedením paní učitelky Gabriškové, s japonskou pohádkou Nejkrásnější vějíř. Pěvecký sbor, pod vedením paní učitelky Brzobohaté, vystoupil s písněmi a tanci z celého světa. Žáci z kroužku aerobik, pod vedením paní učitelky Sojkové, vystoupení ukončili nádherným vystoupením. Po skončení vystoupení měli žáci a rodiče možnost ochutnat pokrmy z různých zemí světa. Nechyběla kuchyně našich sousedů – Slováků, ale ani kuchyně ostatních vzdálených zemí – Německo, Španělsko, Japonsko, Vietnam a Saudská Arábie. Velký úspěch sklidila čokoládová fontána s ovocem. Plně věříme, že se nám projekt vyvedl a žáky a všechny přítomné moc bavil. Děkujeme rodičům, kteří občerstvení připravili.

Datum vložení: 12. 12. 2021 19:14
Datum poslední aktualizace: 12. 12. 2021 19:16

Svátek má Robert

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Hřmí-li v dubnu, konec mrazům.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
zataženo 20 °C 11 °C