Informace o nošení roušek od 25.2.2021

Vážení rodiče, milí žáci

od 25.2. platí v souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví, že všechny osoby ve školách – žáci, pedagogové i nepedagogové  jsou povinni nosit při pobytu uvnitř školy na nose a ústech ochranný prostředek, kterým je:
respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95)
zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška.

Do konce týdne platí ještě výjimka:  Ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do dne 28. února 2021 do 23:59 hod. lze místo ochranného prostředku dýchacích cest uvedeného výše (tj. respirátor, zdravotnická rouška nebo obdobný prostředek splňující uvedené podmínky) používat ve vnitřních prostorech budov i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který brání šíření kapének. Tedy i látkovou roušku.

Od pondělí 1.3.  bude tedy   nutné, aby děti používaly zdravotnickou (chirurgickou roušku). Dají se koupit i v dětské velikosti.

Respirátory není potřeba dětem pořizovat, protože dětské velikosti nejsou dostupné a dětem by na obličeji neseděly.

Děkujeme za pochopení.

Datum vložení: 24. 2. 2021 17:03
Datum poslední aktualizace: 24. 2. 2021 17:16

Svátek má Oto

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

oblačno 10 °C 0 °C
sobota 27. 4. déšť 8/4 °C