Základní škola a Mateřská školy Vikýřovice
ZŠ a MŠ Vikýřovice

Dodatek ke školnímu řádu od 14. 10. 2020

Dodatek ke školnímu řádu od 14. 10. 2020

2.2. Distanční výuka

Pokud Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanoví právním předpisem či mimořádným opatřením pravidla, která budou odlišná od pravidel tohoto školního řádu, pak ustanovení školního řádu, které jsou s nimi v rozporu, se nepoužijí.

Povinnosti žáků

 • žáci jsou povinni se řádně vzdělávat  jak prezenční, tak distanční formou výuky
 • zákonný zástupce žáka je povinen doložit důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti žáka jak při prezenční výuce, tak při distančním vzdělávání

Zákonní zástupci jsou povinni dokládat důvody nepřítomnosti dítěte a žáka ve vyučování, a to i v jeho distanční formě.

 • žák je povinen být v případě mimořádných opatření vybaven ochrannými prostředky dýchacích cest a používat je předepsaným způsobem
 • žák se v průběhu online výuky zdrží chatování, fotografování a nahrávání videí či zvukových záznamů

Režim

Režim vyučovacích hodin a přestávek

 • rozvrh při prezenční výuce se nevztahuje na distanční vzdělávání
 • jsou respektována specifika tohoto způsobu vzdělávání, jako jsou odlišné technické vybavení a možnosti žáků, náročnost dlouhodobé práce s počítačem, dlouhodobé sledování monitoru, nevhodné držení těla  atd.
 • délku výuky a přestávek při distančním vzdělávání stanovuje pedagog podle charakteru činnosti s přihlédnutím k základním fyziologickým potřebám žáků, jejich schopnostem a reakcím

Distanční vzdělávání škola přizpůsobí podmínkám žáků a zajistí

 • on-line výukou, kombinací synchronní on-line výuky (pedagogický pracovník pracuje v určené době se skupinou žáků prostřednictvím komunikační platformy) a asynchronní výuky (žáci pracují individuálně, tempo a čas si volí sami); časové rozvržení takovéto výuky odpovídá zhruba časovému rozvržení prezenční výuky a bude stanoveno vždy pro konkrétní případy, např. odlišně při distanční výuce celé třídy nebo kombinací distanční výuky pro jednu část třídy a prezenční výuky pro individuální konzultace žáků a pedagogických pracovníků (telefonicky, TEAMS, WhatsApp, Messenger, Skype)
 • komunikací pedagogických pracovníků se zákonnými zástupci žáků zveřejněním zadávaných úkolů na webu školy – www.zsvikyrovice.cz
 • informováním žáka o jeho výsledcích, poskytováním zpětné vazby, uplatňováním zejména formativního hodnocení a vedení žáka k sebehodnocení
 • pravidelnou a průběžnou komunikací s žákem způsobem odpovídajícím jeho možnostem, technickému vybavení a rodinným podmínkám
  •  Při distančním vzdělávání nelze realizovat vzdělávání v rozsahu plánovaném pro prezenční výuku, škola se zaměří především na stěžejní výstupy v českém jazyce, matematice, cizím jazyce, prvouce, přírodovědě a vlastivědě. Priority ve vzdělávání budou operativně určovány podle délky distanční výuky, zda půjde o krátkodobé či dlouhodobé zákazy přítomnosti žáků ve školách.
  • Veškeré změny ve vzdělávacím obsahu a tematických plánech, přesuny učiva, vypuštění učiva       škola eviduje a využije pro případné úpravy vzdělávání v dalším období a úpravy svého školního vzdělávacího programu.

Hodnocení výsledků vzdělávání

 • Při distančním vzdělávání zajišťovaném jakoukoli formou žák vždy dostane zpětnou vazbu o výsledcích svého vzdělávání a plnění zadaných úkolů, je uplatňováno především formativní hodnocení jak klasifikačním stupněm, tak slovním hodnocením. Po uzavření určitých celků učiva je provedeno sumativní hodnocení výsledků žáka při osvojování učiva tohoto celku.
 • Výsledky vzdělávání prezenční formou jsou dokládány i písemnými pracemi žáka (testy, prověrky), při distanční výuce jsou výsledky jeho práce ukládány ve formě osobního portfolia  v listinné nebo digitální podobě.
 • Zákonní zástupci jsou při distančním vzdělávání informováni průběžně prostřednictvím emailové komunikace, případně telefonicky, TEAMS, WhatsApp, Messenger, SKYPE.

 

 

Datum vložení: 14. 2. 2021 10:55
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2021 11:00
Autor: Správce Webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Svátek

Svátek má Stela

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Pranostika na akt. den

Na Kazimíra pohoda - na kobzole úroda.

Obědy dětem

Obědy dětem

Dotace

Anketa

Předpověď počasí

Počasí dnes:

4. 3. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, od SZ postupně místy přeháňky, od 1000m srážky sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem