Velikonoční masová roláda

3/4 kg plát kvalitního zadního hovězího, 400 g čerstvého špenátu, 4 jarní cibulky , 1 cibule, 4 stroužky česneku, 1 vejce, 20 g nasekaných vlašských ořechů, 5 plátků anglické slaniny, lžíce másla, lžíce sádla, hrnek vývaru, hladká mouka na zahuštění, sůl, pepř

Jak na to:

1. Cibuli nakrájejte nadrobno a česnek na plátky. Cibuli nechte na másle zesklovatět, pak přidejte česnek a ještě 2 minuty restujte. Přidejte špenát, promíchejte a nechte ho zavadnout. Nakonec přilijte rozšlehané vejce.

2. Jarní cibulky pokrájejte na kolečka. Plát masa naklepejte, osolte a okořeňte čerstvě mletým pepřem. Do hotového špenátu přisypte pokrájenou cibulku a drcené ořechy. Na maso rozložte slaninu, doprostřed dejte špenátovou směs. Maso zarolujte a zavažte provázkem.

3. Na pánvi rozehřejte sádlo a roládu na něm ze všech stran důkladně osmahněte, aby se maso pěkně zatáhlo. Přendejte do pekáče, podlijte masovým vývarem a pečte na 170 °C asi 1 a 1/4 hodiny, na posledních 20 minut přidejte teplotu. Výpek přelijte do kastrůlku, zahustěte ho lžící mouky rozmíchané s vodou a povařte.

Datum vložení: 7. 4. 2022 14:05
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2022 14:08

Svátek má Marcela

Duben hojný vodou - říjen vínem.

O svaté Anselmeně semeno do země.

dnes, sobota 20. 4. 2024
pondělí 22. 4. polojasno 7/-2 °C