Řemesla a povolání

Policie ČR

Celoroční projekt "Řemesla a povolání" jsme zahájili seznámením s prací POLICIE ČR

Pekař-kuchař-cukrář

Než si žáci naší školy odnesli své pololetní vysvědčení, sešli jsme se všichni, ve středu 31. ledna 2018, abychom zrealizovali další část našeho celoročního projektu ŘEMESLA A POVOLÁNÍ. V tento den jsme svoji pozornost věnovali řemeslu Krejčí a švadlena. Při společné prezentaci jsme si připomněli historii řemesla a odívání. Seznámili jsme se s pomůckami, které se při výkonu tohoto povolání používají, a také jsme si připomněli jejich vývoj. Obohatili jsme si své znalosti a při společném sdílení také dosavadní zkušenosti z praktického života. Žáci také poznávali kostýmy z pohádek. Ve svých třídách si poté žáci zahráli na módní návrháře, švadlenky a krejčí. Všechna vytvořená díla zdobí chodbu školy, stejně jako předešlé práce z celoročního projektu.

Popeláři

Ve čtvrtek  1. března navštívili naši ZŠ zaměstnanci společnosti  SUEZ Využití zdrojů a.s. V rámci celoročního projektu „ Řemesla a povolání “  představili  žákům práci popelářů. Vysvětlili jim třídění odpadů a ukázali druhy sběrných nádob a jejich vysypání do popelářského vozu. Žáci se seznámili s funkcí popelářského vozu a měli možnost si vyzkoušet i stání na stupačce. Správně odpověděli na kladené otázky, které se týkaly třídění odpadu na plasty, papír, sklo, biologický odpad a směsný odpad.  Uměli správně zařadit odpad do barevných sběrných nádob. Dozvěděli se, že každý z nás denně využívá recyklovaný odpad, např. toaletní papír, fotbalové dresy, časopisy, fleecové mikiny  a jiné. Seznámili se s posádkou popelářského vozu, kterou tvoří  jeden řidič a dva závozníci. Žáci se také dozvěděli, že při této práci je velmi důležitá bezpečnost, auto je vybaveno oranžovými majáčky a celá posádka musí nosit reflexní vesty, protože se pohybují na silnici. Tato práce není jednoduchá, popelářské auto vyjíždí za každého počasí, neboť je důležité uklidit odpadky vyprodukované v našich domácnostech.  Žákům se setkání velmi líbilo.

Datum vložení: 27. 10. 2019 16:26
Datum poslední aktualizace: 27. 10. 2019 16:46

Svátek má Marcela

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

O svaté Anselmeně semeno do země.

dnes, sobota 20. 4. 2024
neděle 21. 4. polojasno 14/2 °C